1. Vedtak-/beslutningsdato: 04.2024
    Avgjørelsesform: Nemnd uten
    Resultat: Ikke tatt til følge
    Klageren mistet sitt norske statsborgerskap da han fylte 22 år fordi søknaden om å få beholde det norske statsborgerskapet ble fremsatt for sent. Klageren hadde heller ikke bodd tilstrekkelig lang tid i Norge før fylte 22 år. UNE mente at han var "vesentlig å bebreide" for den sene søknaden, og at det ikke var urimelig at statsborgerskapet gikk tapt.
  2. Vedtak-/beslutningsdato: 12.2023
    Avgjørelsesform: Nemndleder
    Resultat: Ikke tatt til følge
    Klageren mistet sitt norske statsborgerskap da hun fylte 22 år fordi hun ikke hadde vært bosatt i Norge lenge nok. Søknaden om å få beholde det norske statsborgerskapet ble fremsatt for sent. UNE mente at hun var "vesentlig å bebreide" for den sene søknaden, og at det ikke var "urimelig" at statsborgerskapet gitt tapt.
  3. Vedtak-/beslutningsdato: 01.2022
    Avgjørelsesform: Nemndleder
    Resultat: Ikke tatt til følge
    Klageren fikk avslag på søknaden om å beholde sitt norske statsborgerskap etter fylte 22 år fordi hun ikke hadde tilstrekkelig tilknytning til Norge.